Poniżej filmy, pokazujące postępujące objawy choroby Woolika. Pierwsze objawy zauważyliśmy 26 lutego, kiedy zaczął się wywracać przy podnoszeniu nogi do siusiania. Zdiagnozowano zwyrodnienie kręgosłupa, otrzymał leki przeciwzapalne i sterydy, jednak żaden z leków nie pomógł i z dnia na dzień było coraz gorzej.

Pierwszy film zrobiony został 12 marca (2 tygodnie po wystąpieniu pierwszych objawów), podczas spaceru. Drugi film nakręcony został 20 marca, czyli 8 dni później.

24 marca zastosowano IRAP, zasponsorowany przez dystrybutora Orthogen co również nie przyniosło poprawy. 2 kwietnia Woolik chodzi z trudem parę kroków jedynie podtrzymywany (widać to na przedostatnim filmie),  nie chce jeść, jest smutny... Kolejny film (3 kwietnia) pokazuje moment, kiedy próbuje poruszać się sam, ten film zrobiono dla celow diagnostycznych.

Ostatni film pochodzi z 10 kwietnia. Tego dnia podczas wykonywania badań rentgenowskich lekarz zauważył bolesność przy podnoszeniu głowy i dopiero w tym momencie postawiono przypuszczenie, że problem pochodzi z odcinka szyjnego kręgosłupa lub z mózgu. Po podaniu silnego leku przeciwbólowego (tramal) wystąpiła bardzo silna reakcja, potwierdzająca istnienie poważnej choroby układu nerwowego. W nocy Woolik zmarł...

Może historia choroby Woolika pomoże w diagnozowaniu innego psa. Mam taką nadzieję.

, , , ,

 

Joomla Template - by Joomlage.com